Słuchawki airpods – jak rozpoznać te oryginalne?

Wśród licznych urządzeń, które w swojej ofercie posiada marka Apple, jednym spośród najczęściej wybieranych, nie tylko przez fanów tej firmy, są słuchawki bezprzewodowe airpods. Kwestią, która sprawia zaś, iż osoby zainteresowane ich zakupem rezygnują ostatecznie, może być ich cena, którą ustalono na poziomie solidnego telefonu średniej albo niższej półki cenowej. Zatem sporo osób stara się znaleźć możliwie najtańsze oferty sprzedaży wymienionych słuchawek, niemniej konieczne jest w tym wypadku zachowanie ostrożności, gdyż na rynku obecne są liczne podróbki marki Apple. Czym różnią się one od oryginału? 

Zanim dokonamy zakupu

Przede wszystkim powinniśmy unikać podejrzanie tanich ofert – jeżeli ktoś sprzedaje Apple AirPods za 30-40 dolarów słuchawki, które producent wycenił kilkukrotnie drożej, niemalże na pewno do czynienia mamy z podróbkami. Nie możemy się także dać nabrać na zagrywki osób sprzedających w stylu ,, produkty pochodzą z magazynowych nadwyżek”, gdyż także często są to podrobione urządzenia, albo przedmioty już używane, popsute i tanim sposobem odnowione, naprawione, nierzadko z użyciem części nieoryginalnych. Najlepszym źródłem zakupu będą zatem sprzedawcy autoryzowani, jak i sama firma Apple, gdyż w wypadku zakupu z takiej witryny ryzyko kupna podróbek staje się praktycznie zerowe. Niestety, ale urządzenia z takich źródeł mają największą cenę.

Różnice dotyczące pudełka

Po tym, jak kupimy nowe słuchawki, pierwszą z oznak tego, iż do czynienia mamy z nieoryginalnym produktem, dostrzec możemy bez jego odpakowywania. Najczęściej produkty podrobione są maksymalnie upodobnione do oryginałów, mając opakowania o podobnej stylistyce oraz rozmiarze. Warto jednakże zwracać uwagę na naklejki na krawędziach bocznych – schemat ich położenia znaleźć można na licznych portalach i jest on taki sam dla każdej z partii słuchawek. Dlatego też wszelakie różnice w naklejkach, ich liczbie i rozmiarze powinny mocno nas zaniepokoić. Pudełka słuchawek podrobionych są nierzadko także zrobione ze słabej jakości kartonu, mają mniejszą wagę, ich nadruki zaś posiadają rozmyte krawędzie – wszystko to może nam zasugerować, iż do czynienia mamy z podrobionym produktem. Nabywając nowe słuchawki, warto poddać sprawdzeniu także folię, która na nich się znajduje – jeśli ma ona słabą jakość albo nieodpowiednio przylega do opakowania, możemy podejrzewać, iż nie jest to oryginał.

Apple AirPods

Jakość wykonania

Kwestią, na której producenci podróbek nierzadko oszczędzają, jest jakość wykonania oraz zastosowanych do produkcji słuchawek surowców. W słuchawkach podrobionych zawiasy w etui ładującym mogą być luźne albo krzywo zamontowane. Dostrzegalne może być także nieodpowiednie łączenie dwóch części osłony plastikowej słuchawek. Nierzadko brak dokładności widoczny będzie też w części dolnej słuchawek, gdzie został umieszczony mikrofon. Nierzadko końcówka ta pozostaje nazbyt luźna, a srebrne akcenty zaś są nierówne. Często złą jakość zastosowanych do produkcji surowców dostrzec można dopiero po upływie dłuższego czasu, kiedy plastik zaczyna żółknąć.