iPhone 14 pro max – czym różni się od poprzedniej wersji?

iPhone 14 pro max to jeden z najnowszych modeli dobrze znanego producenta, który w logo ma jabłko. Czym różni się on od swojego poprzednika? Na to pytanie, postaramy się odpowiedzieć w poniższym artykule.

iPhone 13 Pro Max oraz iPhone 14 Pro Max – różnice w zakresie wyglądu

Z początku może się nam wydawać, iż iphone 14 pro max wygląda praktycznie tak samo, jak jego wcześniejsza generacja. Marka Apple trzyma się dokładnie koncepcji designu, która została wprowadzona już w telefonach Pro oraz Pro Max 12 generacji. To co z pewnością przykuwa wzrok to brak notcha, który zastąpiono Dynamic Island. Ta nowa metoda interakcji z iPhonem jest nie tylko bardziej estetyczna, ale również ma do zaoferowania sporo funkcjonalności. W obszarze Dynamic Island umieszczono czytnik FaceID oraz aparat przedni.

iPhone 14 Pro Max – jak wygląda jego ekran?

Największa zmiana w zakresie wyświetlacza tyczy się szczytowej jasności. W iPhone 13 Pro Max miała ona 1200 nitów, w nowym zaś modelu jest to 1600 nitów. Ponadto iPhone 14 Pro Max oferuje nam szczytową jasność na poziomie 2000 nitów w czasie jego użytkowania w plenerze. Nowsza wersja Pro Max ma także w posiadaniu funkcję wyświetlacza niegasnącego, której nie było w iPhone 13 Pro Max.

iPhone 14 Pro Max – jakie nowe funkcjonalności nam oferuje?

Jeżeli chodzi o najnowsze funkcjonalności na naszą uwagę, zasługuje na pewno funkcja do wykrywania wypadków. Specjalistyczne czujniki znajdujące się w urządzeniu, będą w stanie zarejestrować wypadek albo kolizję drogową i poinformować natychmiast o takim wydarzeniu właściwe służby czy alarmowe kontakty. Jest to spory krok w stronę zwiększenia bezpieczeństwa użytkownika. Należy również podkreślić, iż iPhone 14 Pro Max pozwala na 29 godzin odtwarzania wideo bez przerwy. To aż o godzinę więcej, aniżeli oferował nam iPhone 13 Pro Max. W najnowszym modelu został umieszczony czip A16 Bionic. W wersji poprzedniej funkcję procesora spełniał czip A15 Bionic. W iPhone 14 Pro Max zainstalowano najnowocześniejszy system OIS drugiej generacji, który może się pochwalić automatycznym stabilizowaniem matrycy.

iPhone 14 Pro Max – jeszcze lepszy aparat

Nie od dzisiaj wiadomo, iż aparaty w smartfonach są konikiem Apple. iPhone 14 Pro Max udoskonalono w tymże zakresie względem poprzedniej wersji. Co dokładnie uległo owej zmianie?

  • główny z aparatów mający rozdzielczość 12 MP w iPhone 13 Pro Max został zastąpiony aparatem o 48 MP rozdzielczości w najnowszej wersji, który ma na wyposażeniu również matrycę w czteropikselowej technologii – to zupełna nowość w iPhone. To spora różnica, która przyczynia się do faktu, iż zdjęcia są jeszcze bardziej realistyczne i pełne przepięknych szczegółów,
  • za sprawą zastosowania matrycy w technologii czteropikselowej model Pro Max z roku 2022, uzyskał dwukrotny zoom dla obiektywu. Teraz do wyboru mamy 3x, 2x, 1x oraz 0,5x,
  • iPhone 14 Pro Max wyposażono także w oprogramowanie Photonic Engine, które odpowiada za przyspieszenie i udoskonalenie przetwarzanych obrazów,
  • w najnowszym z modeli smartfonów od marki Apple korzystać możemy też z nowoczesnego trybu do nagrywania wideo – pozwala on na stworzenie ustabilizowanych filmów nawet wówczas, kiedy pozostajemy w ruchu.

apple