Doświadczone osoby lub sprawdzone produkty zrobią kalibrację monitora

Ostatnio dostałem nowy komputer (zamiast modernizować mój nisko starzejący się gaming rig). Wacom Cintiq. Ponieważ używam Wacoma od lat, byłem podekscytowany możliwością wypróbowania go na mojej nowej maszynie. Moją pierwszą myślą, gdy zobaczyłem urządzenie było „co to do cholery jest?”. Wyglądało jak coś z przyszłości, a nie coś, co można by znaleźć w każdym biurze dzisiaj. Ale wiedziałem, że jeśli ma to coś wspólnego z kalibracją monitorów, to ułatwi mi życie jako artyście.

Czym więc jest kalibrator?

Urządzenie do kalibracji https://alstor.pl/produkty/kalibratory-i-wzorce-barwne/ jest używane przez profesjonalnych grafików w celu zapewnienia spójnych kolorów w całym ich obszarze roboczym lub wyświetlaczu. Urządzenie może być używane do dostosowania ustawień kolorów monitora (w domu lub w biurze), tak aby wszystko wyglądało spójnie i dokładnie na każdym ekranie. W tym artykule , będziemy mówić o Wacom’s Monitor Calibrator, który jest profesjonalnym narzędziem mającym na celu pomoc użytkownikom uzyskać ich monitory kalibracji z łatwością.

Co to jest kalibracja?

Kalibracja to proces dostosowywania monitora w celu skorygowania problemów związanych z niedokładnością kolorów. Problemy te mogą wystąpić z różnych powodów, w zależności od monitora i materiału źródłowego. Aby uniknąć artefaktów wizualnych, może być konieczna kalibracja monitora.

Sposób ustawienia monitora. Na przykład monitor komputerowy może być ustawiony w niewłaściwej pozycji, może być przechylony lub mieć inny rozmiar niż obszar, na którym go oglądasz.

Karta graficzna komputera. Chociaż monitor wysyła do komputera obraz, karta graficzna jest odpowiedzialna za dostarczenie obrazu do monitora. Może być konieczna jej ponowna kalibracja w celu zapewnienia dokładnego odwzorowania kolorów.

Oprogramowanie komputera, takie jak Photoshop lub aplikacje wideo. Aplikacje te często mają własne ustawienia kalibracji, ale mogą one nie być odpowiednie do ogólnego użytku. – Twoje oczy. Gdy ludzkie oko widzi coś w określonym kolorze, dzieje się tak dlatego, że tak podpowiada nam nasz mózg. Mózg nie jest w stanie odróżnić od siebie różnych odcieni kolorów. To właśnie jest znane jako ślepota barw.