iPhone 14 – czy warto go kupić i dlaczego?

Nowa generacja iPhone’a zawsze jest sporym wydarzeniem na rynku, tym samym wyznaczając aktualny trend. Do sprzedaży trafiają aż 4 modele do wyboru różniących się kolorystyką oraz wydajnością. Przed zdecydowaniem się na jego zakup dobrze jest zainteresować się tą kwestią i dowiedzieć się jak najwięcej na jego temat, zadając sobie pytanie – dlaczego warto zdecydować się na zakup iPhone’a?

iPhone 14 i jego modele

Tradycją jest fakt, że Apple od dawna nie wypuszcza tylko jednego modelu iPhone’a, lecz do sprzedaży trafia kilka jego wariantów. W tym przypadku jest dokładnie tak samo i na rynku pojawią się modele w różnych kolorach, takie jak:

  • iPhone 14,
  • iPhone 14 Plus/Max,
  • iPhone 14 Pro,
  • iPhone 14 Pro/Max.

Dwa pierwsze modele są wyłącznie lekką ewolucją iPhone 13, natomiast dwa ostatnie zostały znacznie bardziej dotknięte przez zmiany modyfikacyjne.

iPhone 14 – dlaczego warto go kupić?

Z pewnością cena iPhone’a nie przemawia do kupna tego produktu, lecz gdy spojrzy się na jego zalety, które się za nią kryją, sytuacja bardzo się zmienia. Pierwszą kwestią jest oczywiście wydajność urządzenia, o którą producenci zawsze najbardziej dbają, by klienci byli zadowoleni. Dwa podstawowe modele będą posiadały nieco podkręcony A15 Bionic, który miał swoją premierę z poprzednią generacją, natomiast iPhone 14 Pro i Pro/Max będą napędzane przez najnowszy układ A16 Bionic stworzony przez inżynierów z Cupertino.

Kolejną kwestią przemawiającą za zakupem iPhone’a 14 jest nowy moduł aparatu we wcześniej wspomnianych modelach Pro i Pro Max, które wyposażono w nowe matryce o wysokiej rozdzielczości. Z tego powodu będą one robiły jeszcze lepsze zdjęcia, tym samym stając się priorytetowym wyborem wśród smartfonów.

Design iPhone’a to wyłącznie kwestia osobistego gustu, ale w tym przypadku można mieć pewność, że za wiele lat smartfon wciąż będzie wyglądał atrakcyjnie i nowocześnie, a jednocześnie są dość lekkie i poręczne. Dodatkowo ważną kwestią jest wspieranie urządzenia przez 5-6 najbliższych lat przez producenta, o czym konkurencja może jedynie pomarzyć.

Warto wspomnieć również, że smartfon będzie wyróżniał się szybką pamięcią RAM oraz w większości pojemniejszą baterią. Biorąc pod uwagę także optymalizację systemu, iPhone 14 będzie długo pracował na naładowanych ogniwach baterii, a przy okazji jego wydajność będzie zapewniała jego komfort użytkowania.

Model Pro i Pro/Max wyróżniają się dodatkowo posiadaniem opcji Always On Display, która z pewnością przypadnie do gustu wielu osobom, choć za to ich rozmiar może się nie spodobać osobom nieprzepadającym za większymi telefonami lub entuzjastom kompaktowych urządzeń. Nie posiadają także USB-C i powoli się ładują, choć zalety mogą znacznie przeważać nad potencjalnymi wadami.

iPhone 14 to doskonały wybór dla wszystkich osób chcących kupić telefon i móc korzystać z niego przez najbliższe lata, odznaczając się bardzo dobrym aparatem, doskonałą wydajnością, a także długim okresem wsparcia przez producenta.