Czy telewizję przemysłową można zainstalować w domu?

Włamywacze nie śpią. Jak się okazuje, jest to niestety prawda. Policyjne statystyki nie kłamią i mówią o tym, że włamania do domów i mieszkań w celach rabunkowych, to jest w dalszym ciągu dość powszechny proceder. Czy można zamontować telewizję przemysłową w domu lub mieszkaniu, aby chronić swoje mienie?

Czy można zamontować instalację telewizji przemysłowej w naszym domu lub mieszkaniu?

Telewizja przemysłowa (zobacz) jest to podstawowe narzędzie do zabezpieczania różnych obiektów. Często zadawanym pytaniem jest to, które dotyczy możliwości zainstalowania sobie takich urządzeń w swoim domu jednorodzinnym lub nawet w mieszkaniu. Ogólnie nie ma żadnych przeciwwskazań do tego, aby tego typu system powstał.

Jak działa telewizja przemysłowa?

Telewizja przemysłowa może działać w systemie czynnym, czyli podczas pracy takiego systemu, ktoś stale monitoruje sytuację i sprawdza nagrania. Może też działać w systemie biernym, czyli po prostu rejestruje to, co się dzieje w danym miejscu, a w przypadku wystąpienia jakiegoś zdarzenia, możemy sprawdzić nagranie.

Telewizja przemysłowa działa jednak przede wszystkim jako broń psychologiczna przeciwko włamywaczom. Sprawa tutaj jest prosta, włamywacze szukają najczęściej łatwych celów. Im cel łatwiejszy i oferujący większy łup, tym lepiej. Jeśli włamywacze zobaczą, że mamy zainstalowaną telewizję przemysłową, to zwyczajnie nie opłaca im się nawet kombinować nad tym, jak takie zabezpieczenie ominąć. Wolą zaatakować cel, który takiej ochrony nie ma. Jeśli mamy telewizję przemysłową, a mimo to próba włamania była, to najprawdopodobniej włamywacze spodziewali się bardzo dużych łupów.