Oryginalne czy zamienniki – jakie tonery do drukarek są lepsze?

Tonery do drukarek co jakiś czas kupuje każdy posiadacz drukarki laserowej. To właśnie ten element umożliwia drukowanie, a gdy go zabraknie, staje się to zwyczajnie niemożliwe. Jak się jednak okazuje, na rynku znaleźć można tonery oryginalne oraz zamienniki. Czym się one charakteryzują?

Charakterystyka zamienników

Z jakiego powodu wielu klientów sięga po tonery niepochodzące z oficjalnej dystrybucji danego producenta drukarek? Nie da się ukryć, że najważniejszą ich zaletą jest oczywiście ich bardzo niska cena. Jak bowiem wynika z ofert sklepów, taki zamiennik może kosztować nawet o ponad połowę mniej niż wersja oryginalna. Co więcej, jest to również toner bardzo łatwo dostępny, który można kupić w wielu firmach specjalizujących się w produkcji takich modeli.

Jak się natomiast prezentują wady takich modeli? Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że są one znacznie mniej wydajne niż tonery oryginalne. Oznacza to, że można dzięki nim wydrukować mniej kartek, a więc i starczają na krócej. Co więcej, używanie ich wiąże się z ryzykiem wysypania się tonera, co oznacza dość spore zagrożenie w postaci uszkodzenia drukarki.

tonery do drukarek

Charakterystyka tonerów oryginalnych

Jak więc widać, tonery nieoryginalne mają dość ciekawe zalety, lecz również wady, które mogą stanowić sporą przeszkodę w ich codziennym używaniu. Nic więc dziwnego, że w dalszym ciągu wielu klientów wybiera produkty oryginalne. Czym się one charakteryzują?
Przede wszystkim wiedzieć trzeba to, że są one znacznie droższe niż zamienniki. Za wyższą cenę kupuje się jednak o wiele większą wydajność, co w efekcie może przynieść nawet spore oszczędności w porównaniu z zamiennikami. Co jednak najważniejsze, takie oryginalne tonery do drukarek to pewność, że będą one cały czas działały w prawidłowy sposób. Nie ma więc ryzyka, że toner się wysypie, brudząc przy tym wewnętrzne elementy drukarki czy też zabrudzając drukowane strony.