Skąd wzięło się oznaczenie switch PoE?

Każda sieć teleinformatyczna ma jedną, istotną cechę – z biegiem czasu będzie rozbudowywana. Oparcie się wyłącznie na ciasnej architekturze i to bez możliwości podłączenia nowych urządzeń to poważny błąd. Ta sama zasada dotyczy monitoringu, który przecież składa się z kamer, rejestratorów i łączących je switchy PoE.

Czym jest PoE?

Zasada działania switcha jest banalnie prosta i w głównej mierze polega na połączeniu ze sobą kamer i rejestratorów, a więc urządzeń nadających i i odbierających sygnał. Dzięki zastosowaniu switcha PoE użytkownik może w dowolny sposób programować wejścia i wyjścia, tworząc w ten sposób podwaliny prostej, ale funkcjonalnej i w miarę szybkiej sieci komputerowej. Co zatem oznacza „PoE”? Otóż jest to oznaczenie tych złącz Ethernet, które – oprócz sygnału – mogą również doprowadzać energię do podłączonych urządzeń.

Prostota i funkcjonalność

Jakie korzyści przynosi switch PoE z napad.pl? Najważniejsze z nich to prostota całego układu. Dotąd każde z połączeń musiało posiadać swoje dodatkowe zasilanie. Dzięki technologii PoE liczba przewodów w sieci drastycznie spada. Co więcej, spada też liczba połączeń, a co za tym idzie – ograniczone są spadki w płynności transmisji sygnału. Ważne, aby przy doborze właściwego routera sprawdzić, czy faktycznie jest on wyposażony w złącza PoE. Często bowiem zdarza się tak, że nie wszystkie połączenia w switchu PoE mogą transmitować energię. Często funkcję tą ogranicza się do zaledwie połowy lub nieco większej liczby złącz.

Podsumowując, trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie sieci monitoringu bez switchów PoE. I właśnie dlatego są one prostym narzędziem do ich rozbudowy.