Canon Pixma TS5350. Czy warto je napełniać samodzielnie?

Pojemniki na tusz do wielu drukarek można napełniać samodzielnie. Tusze do Canon Pixma TS5350 także, przynajmniej większość z nich. Wszystko bowiem zależy od tego, czy pod naklejką z oznaczeniem tuszu są otwory, którymi można wstrzyknąć tusz, czy nie. Jeśli są, tusze do Canon Pixma TS5350 uda się napełnić we własnym zakresie. Warto spróbować.

Canon Pixma TS5350 tusze – jak je napełniać?

Jeśli w pojemnikach na tusz są otwory, przez które można wstrzyknąć tusz na gąbkę, która jest w środku, warto próbować. Przed napełnianiem pojemnika trzeba się zaopatrzyć w zestaw do napełniania, lub tusze w buteleczkach, igły i strzykawki. Napełnianie jest łatwe. Najpierw należy odkleić naklejkę, która jest na Canon Pixma TS5350 tusz i sprawdzić, w który otwór należy wstrzykiwać tusz danego koloru. To łatwe do sprawdzenia, bowiem przez otwór, który jest w Canon Pixma TS5350 tusz widać barwę gąbki. Jeśli jest zabarwiona – na przykład – na kolor niebieski, tusz tej barwy należy tam wstrzykiwać.

canon pixma ts5350 tusze

Pojemnik na tusz podczas napełniania można uszkodzić

Canon Pixma 5350 tusze można napełniać samodzielnie, jednak bardzo łatwo podczas napełniania pojemnik uszkodzić. Tak się może stać, jeśli igła zostanie zbyt mocno wbita w gąbkę, która jest w środku pojemnika i uszkodzi jakiś jego element. Pojemnik na tusz można uszkodzić także w inny sposób. Jeśli napełnimy go zbyt dużą ilością tuszu, zaleje on delikatne elementy pojemnika, między innymi ścieżki drukowane. Nawet jeśli uda się usunąć część tuszu, najprawdopodobniej pojemnik będzie już tylko do wyrzucenia.

Pojemników na tusz nie da się też napełniać wiele razy. Po pewnym czasie ulegają awarii i drukowanie staje się niemożliwe. W takiej sytuacji rozwiązanie jest jedno. Trzeba kupić nowe tusze dostępne na https://www.drtusz.pl/tusze-do-canon-pixma-ts5350-zamienniki-oryginalne-c-10522073452.html. Najlepiej takie, które także będzie można choć 2-3 razy napełnić samemu.