Instalacja tuszu do drukarki HP

Wymiana tuszu w drukarce nie jest skomplikowaną rzeczą, trzeba jednak pamiętać o kilku niezmiernie ważnych rzeczach, by jej poprawnie dokonać. Przede wszystkim drukarkę powinniśmy odłączyć od sieci energetycznej. Wtedy z pewnością podczas instalacji tuszu do drukarki HP nie ulegniemy porażeniu prądem. Trzeba też pamiętać, że atrament bardzo niekorzystnie działa na skórę, może też pobrudzić ubranie tak mocno, że je zniszczy.

Dlatego warto jest nosić rękawiczki ochronne, a na stół położyć jakąś podstawkę. Wtedy możemy już przejść do instalacji tuszy do drukarek HP. Na początku wyjmujemy stare pojemniki ze środka. W tym celu zwalniamy specjalny zaczep i pociągamy pojemnik w swoim kierunku. Nie róbmy tego na siłę, ponieważ wtedy możemy uszkodzić maszynę. Nowe HP tusze instalujemy zawsze w taki sposób, by wylot z pojemnika nie był skierowany w dół. Wtedy możemy bowiem doprowadzić do rozlania się atramentu.

Aplikacja nowego pojemnika powinna być poprzedzona dokładnym oczyszczeniem miejsca, gdzie znajdują się kartridże. W ten sposób tusz do drukarki HP z pewnością wejdzie na swoje miejsce bezproblemowo. Jeżeli natomiast pozostawimy jakiś brud, może on zostać zassany przez układ atramentowy drukarki, co w skrajnym przypadku doprowadzi do jej uszkodzenia.

Stąd tusze do drukarki HP instalujmy zawsze w czystym otoczeniu i bez zbędnego pośpiechu. Wsuwajmy pojemniki powoli, aż do momentu gdy wyczujemy zdecydowany opór. Na tym etapie wystarczy już tylko zatrzasnąć ponownie blokadę, która uniemożliwia nowym kartridżom wysunięcie się. Jeżeli dysponujemy oryginalnym HP tuszami, to przed aplikacją należy jeszcze zdjąć z pojemników zabezpieczenie, które uniemożliwia wypływ tuszu. Jeżeli tego nie zrobimy, drukarka nie będzie w stanie zaciągnąć atramentu, a w skrajnych przypadkach może dojść do awarii układu podciśnienia.