Czy warto mieć kijek do selfie?

Dzięki kijom, na jakich umieszczamy telefon komórkowy, aparat fotograficzny czy kamerę sportową rodzaju GoPro możemy z oddalenia zrobić sobie czy grupie osób zdjęcie – bez proszenia kogoś o pomoc. Nic zatem nadzwyczajnego, iż artykuły rodzaju selfie stick cieszą się dużą sławą w wielu krajach. W Polsce popularność ta nie jest aż tak bardzo częsta, jak w poszczególnych rejonach świata, jednak i tak w sklepach odnajdziemy dużo narzędzi z teleskopową rurką oraz uchwytem. Jakie kijki do selfie z motywem bajkowym należałoby dobrać?

Czym się charakteryzują kije do selfie?

Chociaż pierwsze kijki pojawiały się już parę dekad temu, to właśnie niedawno, przede wszystkim za sprawą popularyzacji smartfonów oraz mediów społecznościowych, stały się tak wielkim trendem.

Jak dobrać dobry kij do selfie?

kijek do selfie

Kije do selfie zrobione są z metalicznych teleskopowych tulei. Nierzadko widziane są o długości 80-100cm. Użytkownik ma szansę bezpośredniej regulacji długości, co pozwoli na większe czy mniejsze kadrowanie. Doskonale sprawdza się na występach gdzie nie mamy możliwości zrobienia zdjęcia z ręki. Dostępne są na rynku wsparte formy dedykowane do sportów ekstremalnych. Przydatną funkcją jest obrotowa głowica jaka zapewnia obrót smartfona, By zrobić selfie z kija należy włączyć aplikację aparat w smartfonie. Potem należy postawić własny smartfon w określonym zaczepie, jaki jest w zestawie.

Kijek do selfie musi pasować do smartfona

Nie każdy kijek do selfie będzie zgodny z każdym smartfonem. Więc przed zakupem zobaczcie obowiązkowo czy Wasz telefon będzie mógł efektywnie – oraz co jednakowo istotne – pewnie funkcjonować w połączeniu ze wskazanym narzędziem. W tymże celu sprawdźcie jakiej wielkości sprzęt pomieści się w uchwycie. Wytwórcy takie rozmiary podają zwykle w specyfikacji.