Pianownica ręczna

Pianownica ręczna to urządzenie służące do usuwania bardziej uciążliwych zabrudzeń. W przypadku większości pianownic są one wyposażone w specjalne tłoczysko które pozwala na wytwarzanie wyższego ciśnienia. Tego rodzaju urządzenie może być zastosowane na przykład w miejscach, w których dostęp do prądu jest ograniczny. Pianownica ręczna sprawdza się między innymi w garażach bez elektryczności, pod blokiem, czy też na parkingu.

Pianownice do myjek ciśnieniowych – jak korzystać

pianownicaPodczas użytkowania pianownicy ręcznej stosuje się również różnego rodzaju środki czystości składające się z mieszanki składników o neutralnych PH. Dzięki zastosowaniu tego rodzaju składników nie ma ryzyka, że piana uszkodzi lakier samochodu, czy też warstwy ochronne, które są nałożone na jego powierzchnię.

Korzystanie z pianownicy do myjki jest niezwykle proste – wystarczy w zbiorniku urządzenia rozcieńczyć odpowiedni środek z wodą po czym należy stworzyć pianę. Ma to za zadanie wydłużyć czas działania środka czyszczącego, co z kolei ułatwia czyszczenie samochodu. Opisywaną pianą należy spryskać samochód pokrywając całą powierzchnię i zostawić ją na kilka minut, tak, aby mogła ona zniwelować oraz rozmiękczyć brud. Pianę spłukuje się w momencie, gdy zaczyna ona sama spływać z karoserii.

Warto wiedzieć, że możliwe jest mycie pianą nie tylko samej karoserii samochodu, ale także tapicerki, dywanów, czy też całego wnętrza pojazdu. Należy pamiętać, że podczas czyszczenia wnętrza samochodu trzeba zachować maksimum ostrożności i nie zostawiać piany na zbyt długo.

Pianownice do myjek ciśnieniowych nie są drogim wydatkiem i można je kupić przez internet na przykład tu https://shiningcar.pl/pianownice, sprawia to, że możemy zadbać sami o wygląd naszego samochodu niskim kosztem.