Tanie telewizory 4K

Przeglądając dostępne na rynku telewizory 4K możemy zauważyć dużą rozbieżność cen. Do jeszcze niedawna zakup telewizora o rozdzielczości Ultra HD był sporym wydatkiem, jednak dzisiaj na rynku pojawiły się tanie telewizory o dużej rozdzielczości. Mając ograniczony budżet możemy rozejrzeć się za sprzętem nie oferującym zbyt wielu dodatków, jednak gwarantującym świetną jakość obrazu. Przedstawione poniżej modele telewizorów mogą być odpowiednim wyborem, ponieważ najtańsze telewizory obecnie nie muszą być najgorsze.

Samsung UE65TU8502

Ten model znanego producenta oferuje świetną jakość nie tylko obrazu, lecz nawet kolorów. Ponadto cechuje się bardzo niskim input lagiem, oznacza to że świetnie sprawdzi się do grania w gry na konsoli. Mogą się do tego przydać takie tryby jak Game Motion Plus lub Real Game Enhancer, dzięki czemu w w kategorii „najtańsze telewizory” plasuje się w czołówce.

Dodatkowo posiada podświetlenie Dual LED, które znajduje się w wyższej półce cenowej tego producenta.

Philips 50PUS7855/12

Jest następcą starszego budżetowego modelu tego producenta, jednak został on w pewnych aspektach ulepszony.

Telewizor wspiera formaty HDR Premium, które poprawią wrażenia z oglądania filmów i seriali w serwisie Prime oraz wspiera Dolby Vision, które króluje na Netflixie.

Warto dodać, że telewizor posiada podświetlenie Ambilight, które można znaleźć przeważnie w telewizorach wyższej klasy. Ta funkcja z pewnością poprawi wrażenia z oglądania filmów.

telewizor

Podsumowanie

Obecnie telewizory 4K z niższej półki cenowej charakteryzują się:

  • odświeżaniem ekranu z częstotliwością 60 Hz,
  • ekranem o wielkości do 50”,
  • posiadają również pewne cechy zapożyczone z wyższej półki cenowej charakterystyczne dla konkretnych producentów.