Monitor referencyjny – co warto wiedzieć o tym urządzeniu?

Monitor referencyjny to urządzenie w pełni profesjonalne, które jest wykorzystywane w wielu branżach, w tym w branży związanej z filmem. Monitory referencyjne są często stosowane na planach pełnometrażowych filmów ponieważ dają możliwość idealnego odwzorowania obrazu, a co za tym idzie – mogą być wykorzystywane do oceny zarejestrowanego obrazu. Podczas dokonywania oceny przy pomocy opisywanych urządzeń bierze się pod uwagę przede wszystkim kolory, jasność, a także kontrasty obrazu. Monitory referencyjne mogą być wykorzystywane także podczas tworzenia różnego rodzaju animacji 3D. Dzięki profesjonalnym funkcjom, takim jak panel sterowania pozwalający na zdalne kontrolowanie monitora można zapewnić najlepszą jakość obrazu, co jest niezbędne w pracy wielu grafików.

Monitor referencyjny – okno na świat

monitor referencyjny

Podczas gdy na zwykłych monitorach obraz może wyglądać płasko oraz nudno niezależnie od tego, jak ciężko pracuje się nad danym projektem na monitorze referencyjnym nawet zwykła strona internetowa składająca się z białego tła oraz liter w kilku kolorach może wyglądać niezwyczajnie oraz ciekawie. Jest to związane z faktem, iż monitor referencyjny pozwala na dopracowanie pewnych ustawień zapewniających doskonałe efekty wizualne.

Oszałamiające efekty

Warto wiedzieć, że podczas tworzenia można zastosować nieograniczoną liczbę kolorów. Dzięki zastosowaniu monitora referencyjnego można pożegnać się z brzydkimi zniekształceniami barw nadającymi obrazowi efektu spłaszczenia i zszarzenia. Monitor referencyjny to moc barw oraz płynne przejścia kolorów z wyjątkowym wyrazem.