Dlaczego lepiej jest kupić komputer po leasingowy?

Sprzęt komputerowy stale drożeje. Z tego powodu ogromnym powodzeniem nieustannie cieszą się jednostki kilkuletnie, które są sprzedawane na różnego rodzaju portalach ogłoszeniowych lub aukcyjnych. Używane komputery stacjonarne to jednak niemałe ryzyko. Często używane były przez długie godziny non stop, bez odpowiedniej konserwacji i serwisowania. Jak zatem kupić sprzęt tani i dobry?

Komputer firmowy w domu?

Z doświadczenia każdy wie, jak w domu używany jest komputer. Bez należytego zabezpieczenia od strony programowej, gdzie znajdować się na nim mogą nawet setki wirusów, ale także bez zabezpieczenia po prostu czystości. Zapchane kurzem i pyłem wiatraki oraz pokryte grubą warstwą kurzu elementy na płycie głównej to norma. A pamiętać trzeba, że to wszystko wpływa na szybsze zużywanie się sprzętu, który po zakupie w każdej chwili może przez takie wcześniejsze zaniedbania ulec awarii.

laptopy poleasingowe

Dlatego też dobrym pomysłem na używany komputer stacjonarny jest ten pochodzący z firmy. Często trafić można na wyprzedaże komputerów po leasingowych, które służyły na co dzień w biurze. Komputery te były po pierwsze używane zawsze w tych samych godzinach, zawsze z odpowiednim serwisowaniem i czyszczeniem.
Z tego też powodu można mieć pewność, że taki sprzęt nie będzie zbyt mocno wysłużony i wyeksploatowany.
Co prawda kosztuje on nieco więcej niż pierwszy z brzegu używany komputer domowy, jednak w tym wypadku warto zapłacić nieco więcej i mieć pewność sprawdzonego urządzenia.