Jak wybrać dobrą drukarkę?

Drukarka to sprzęt, który zazwyczaj jest użytkowany bardzo intensywnie, szczególnie w biurze, dlatego musi być dobry jakościowo, bezawaryjny i niedrogi w eksploatacji.

Tanie drukowanie – jaki tusz?

W pracy najlepiej sprawdzą się urządzenia wielofunkcyjne, które będą drukować, ale także skanować czy kopiować. To duża oszczędność czasu i pieniędzy. Sprzęt powinien być solidny, szczególnie jak będzie używany często, nie można dopuścić do sytuacji, że po kilku miesiącach ulegnie awarii i będzie trzeba oddać go na gwarancji albo – co gorsza – kupić nową drukarkę. Oczywiście zakup dobrego sprzętu nie oznacza, że musi być to duża inwestycja. Obecnie na rynku jest bardzo dużo doskonałych jakościowo urządzeń typu hp deskjet 2130 – https://www.drtusz.pl/tusze-do-hp-deskjet-2130-oryginalne-c-10222045052.html. Ten model jest nowoczesny, umożliwia drukowanie dwustronne, oferuje świetną jakość druku w kolorze. Poza tym ma minimalistyczny design i niewielkie gabaryty, co też jest dużą zaletą. Jeżeli chodzi o tusz to nie jest to zbyt duży wydatek, można bez problemy kupić oryginalny atrament w stosunkowo przystępnej cenie.

Korzystać z zamienników czy nie?

Na ten temat zdania są mocno podzielone, bo jedni twierdzą, że zamienniki mogą uszkodzić sprzęt i nie warto ich stosować. Inni z kolei bardzo chwalą sobie takie rozwiązanie ze względu na dużą oszczędność pieniędzy. Prawda leży zaś pośrodku. Decydując się na zakup zamienników tuszów, warto wybierać takie, które mają po prostu dobre opinie wśród użytkowników. Dzięki temu można mieć pewność, że produkt jest dobrej jakości. Na rynku można znaleźć dużo słabej jakości zamienników, ale także bardzo wiele dobrych tuszów, tyle że nie oznaczonych znanym logiem. Najważniejsze jest to, aby nie robić takich zakupów w ciemno, ale wcześniej dobrze zorientować się, jakie tusze są polecane do danego modelu i czy opłaca się je kupić. Obecnie wybór jest duży, także na pewno można będzie znaleźć to, czego się szuka.

Dobra drukarka wcale nie musi być droga, jednak warto dobrze przemyśleć taką decyzję i nie robić zakupów zbyt pochopnie.

Comments are closed.