Zegar klapkowy – proste rozwiązanie do każdego wnętrza

Zadziwia swą prostotą i minimalistyczną formą, dzięki czemu od ponad stu lat jest chętnie wybieranym dodatkiem do wielu wnętrz. Czym zachwycają zegary klapkowe? Na czym polega ich fenomen?

Prostota, którą docenił świat

Choć w ostatnich dekadach znacznie ulepszono mechanizm zegarów klapkowych, nie zmieniło się jedno – od ponad stu lat wzbudzają one zachwyt swą prostą formą oraz minimalizmem. Dzięki temu mogą się one świetnie sprawdzić w każdym wnętrzu, wprowadzając do niego wyjątkową atmosferę.

Uniwersalny dodatek do każdego wnętrza

Zegar klapkowy (tutaj) to idealny dodatek do tych wnętrz, w których na dobre zagościł styl retro. Tradycyjny wyświetlacz, drewniana obudowa – oto czynniki, dzięki którym zegar taki świetnie wpisuje się w staromodne wnętrza, nawiązujące do mody sprzed kilku dekad. Nie brak jednak i takich modeli zegarów klapkowych, w których postawiono na metalowe obudowy. Takie zegary klapkowe mogą się świetnie spisać i tam, gdzie dominuje współczesne wzornictwo. To uniwersalny dodatek, który daje wiele możliwości miłośnikom ciekawych aranżacji wnętrz.

Tradycja i nowoczesność

Choć zegary klapkowe zachowały swą prostą, stylową formę, ich twórcy włożyli sporo pracy w to, by wzbogacić je o nowe funkcje. Dzięki temu zegar w stylu retro wciąż może urzekać stylowym wyglądem, a jednocześnie cieszyć tymi funkcjami, w które wyposażone są współczesne zegary. Budzik, możliwość podświetlania cyfr – oto udogodnienia, dzięki którym korzystanie z zegarów tego typu staje się łatwiejsze i przyjemniejsze.

Comments are closed.