Zużyte tonery – co z nimi zrobić?

Zużyte tonery są dużym problemem nie tylko firm, ale również klientów indywidualnych, dlatego też warto dowiedzieć się co z nimi zrobić. Na świecie co roku wyrzucanych jest blisko 200 milionów tonerów, dlatego też odpowiednia utylizacja odgrywa tak ważną rolę.

Co zrobić ze starymi tonerami?

Dla wielu osób najprostszym rozwiązaniem jest oddanie zużytych tonerów do sklepu, w którym zamawia się nowy toner. Zgodnie z prawem każdy sklep ma obowiązek przyjęcia od klienta zużytego toneru, w sytuacji gdy zamawiany jest nowy produkt. Pamiętać należy jednak o tym, że w tym konkretnym przypadku sprzedawcy odbierają toner nieodpłatnie. Aby na pustych tonerach nieco zarobić zdecydowanie lepiej jest odwiedzić pobliski skup tonerów. Praktycznie w każdym większym mieście w Polsce znajduje się kilka punktów skupu zużytych tuszów i tonerów.

Nie tylko profesjonalny skup tonerów

W Polsce z roku na rok pojawia się coraz więcej specjalnych koszy do których można wrzucić zużyte tonery i tusze do drukarki. Kosze znaleźć można najczęściej w pobliskich supermarketach, dlatego też warto rozejrzeć się za tego typu punktami. W Internecie można znaleźć również firmę Doktor Tusz, która skupuje tonery wysyłkowo. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że będzie można pozbyć się starych tonerów bez potrzeby wychodzenia z domu.

Dlaczego warto postawić na skup tonerów?

Profesjonalne skupy tonerów przyczyniają się do zmniejszenia napływu elektroodpadów, które w dzisiejszych czasach są dużym zagrożeniem dla środowiska naturalnego. Odpowiednio zutylizowane tonery mogą być ponownie napełnione i trafić na rynek. Bardzo wiele skupów tonerów część zarobionych pieniędzy przekazuje na działalność UNICEF.

Comments are closed.