Wybieramy drukarkę

Obecnie nie ma najmniejszego problemu ze znalezieniem dobrej jakości drukarki. Nawet modele laserowe są dostępne w coraz to przystępniejszych cenach, dzięki czemu można pozwolić sobie na jej użytkowanie nie tylko w biurze, ale też w domowych warunkach. O czym powinno się pamiętać, kupując urządzenie drukujące?

Czas na zakup drukarki

Koszty eksploatacyjne są tak naprawdę najistotniejszą kwestią, jeśli chodzi o zakup drukarki. Zakup urządzenia nie jest jednorazową inwestycją. Tonery i papier są szybko zużywającymi się elementami, które trzeba regularnie wymieniać, a to generuje dodatkowe i niemałe koszty. Należy zwrócić uwagę na cenę i wydajność materiałów eksploatacyjnych. Kolejna kwestią są kolory. Jeśli komuś wystarczy drukowanie czarno-białych wydruków tekstu, to nie ma sensu kupować znacznie droższy model drukarki w wersji kolorowej. Różnica cenowa jest naprawdę spora. Model kolorowy przyda się z kolei do częstego drukowania obrazków, wykresów i różnego typu grafik. W takim przypadku warto dołożyć i wyposażyć się w swoje własne uradzenie drukujące w kolorze.

Drukarki laserowe a praca sieciowa i fax

Coraz większą popularnością cieszą się drukarki przystosowane do pracy w sieci, szczególnie w przypadku urządzeń wykorzystywanych w biurze, gdzie używa się wiele komputerów. Opcja pracy sieciowej pozwala na udostępnianie drukarki z wielu komputerów a nie tylko jednego. Będzie ona dostępna z każdego miejsca w budynku. kolejną kwestią jest funkcja faxu. Chociaż nie jest to już tak bardzo popularne jak kiedyś, to nadal sporo firm korzysta z tej technologii. Warto wobec tego rozejrzeć się za modele posiadającym możliwość wysyłania faxów.

Comments are closed.