Komputery stacjonarne dla profesjonalistów

Profesjonaliści oczekujący od komputerów najbardziej niezawodnej pracy i najwyższej wydajności wciąż wybierają komputery stacjonarne, gdyż tylko one są w stanie zagwarantować komfort i warunki odpowiednie dla pracy zarobkowej. Laptopy są wprawdzie coraz mocniejsze i mają coraz większe możliwości, jednak ich fizyczne ograniczenia i niewielkie obudowy nie są w stanie pomieścić wystarczającej liczby komponentów oraz poradzić sobie z odprowadzeniem ciepła z obudowy, co powoduje znaczący wzrost hałasu i obniżenie wydajności w trakcie wykonywania wymagających zadań.

Możliwości rozbudowy i inne zalety

komputer stacjonarny hp

Nawet najmocniej wyposażone laptopy nie są w stanie zmieścić w swoim wnętrzu kilku kart graficznych oraz kart rozszerzeń korzystających z szyny PCI Express, a niewielkie wymiary w gigantycznym stopniu ograniczają możliwość zastosowania rozbudowanych układów chłodzenia. Ponadto w najlepszym wypadku umożliwiają podłączenie dwóch zewnętrznych monitorów, podczas gdy komputery stacjonarne przeznaczone dla profesjonalistów mogą pracować w konfiguracjach nawet czterech czy ośmiu monitorów. Dla niektórych może się to wydawać abstrakcyjne, jednak w przypadku tworzenia filmów lub fotogrametrii standardem są stanowiska wyposażone w sześć monitorów.

Równie istotna w pracy profesjonalisty jest ilość możliwych do użycia dysków – nie tylko do magazynowania danych, ale także do tworzenia macierzy i wykorzystywania superszybkich dysków NVMe w roli bufora lub swapu danych. Komputery stacjonarne to także niemal nieograniczona liczba podłączonych jednocześnie peryferiów, wśród których te naprawdę specjalistyczne wymagają jednocześnie aż czterech złącz USB. Wiele laptopów, nawet tych najbardziej wydajnych, nie posiada odpowiedniej ilości złącz nawet dla jednego zaawansowanego urządzenia, a przecież profesjonaliści potrafią korzystać jednocześnie z kilkunastu zewnętrznych urządzeń. Komputery stacjonarne wiodą prym wśród profesjonalistów i chociaż coraz rzadziej spotkamy gotowe zestawy na półkach sklepów komputerowych, to ogromna ilość komponentów dostępnych na rynku umożliwia niemal dowolną konfigurację skrojoną pod potrzeby użytkownika. Kliknij tutaj i odwiedź sklep Sferis, aby poznać szeroką ofertę komputerów stacjonarnych.

Comments are closed.