Podkładki pod myszy dla graczy

Sprzęt i akcesoria rasowego gracza komputerowego nie może obyć się bez jednego z najważniejszych elementów, czyli podkładki pod myszy. Niezależnie od tego, ile pieniędzy zainwestuje w monitor, komponenty czy myszkę, nie będzie w stanie pokazać swojego potencjału bez odpowiedniej podkładki pod myszy. Małe, niewygodne i wykonane z kiepskich materiałów podkładki pod myszy dodawane jako gratis nie mają wśród e-sportowców żadnego uznania, dlatego producenci wyszli naprzeciw ich oczekiwaniom i stworzyli setki modeli, które każdy może wybrać według własnego uznania.

Razer, ROCCAT czy steelseries od kilkunastu lat rozwijają podkładki pod myszy w niemal każdym rozmiarze, wykonane z różnorakich materiałów i posiadających dodatkowe funkcje.

Materiałowe

Najpopularniejsze są materiałowe, które stanowią doskonały kompromis między ceną i właściwościami poślizgu. Są relatywnie tanie, można je zwijać, są praktycznie niewrażliwie na upadki i zmiany temperatury. Nie oznacza to jednak, że są idealne – ciężko je wyczyścić, łatwo je wtedy zniszczyć, a dodatkowo większość z nich cierpi na problem prujących się krawędzi. Podobny problem dotyczy cieczy – wylana cola lub kawa mogą całkowicie zniszczyć podkładkę, której nie uda się już wyczyścić bez uszkodzenia integralności włókien, z których jest wykonana.

Z tworzyw sztucznych i metalu

podkładka pod mysz dla graczy

Kolejną grupą są podkładki pod myszy wykonane z tworzyw sztucznych lub metalu. W ich przypadku czyszczenie jest znacznie łatwiejsze, podobnie odpada problem z prującymi się krawędziami, jednak nie oznacza to, że nie mają swoich wad. Przed każdym użyciem należy sprawdzić, czy pod myszką nie znajduje się ziarenko piasku lub inne drobinki, które mogą porysować drogocenną powierzchnię. Na szczęście ich czyszczenie jest znacznie łatwiejsze niż materiałowych odpowiedników, gdyż nie szkodzą im woda oraz standardowe płyny do czyszczenia.

Szklane

Ostatnią grupę stanowią szklane podkładki pod myszy, które cechują się najlepszym poślizgiem i łatwością czyszczenia, są także najbardziej trwałe. Niestety jak każde szkło, grozi im porysowanie oraz potłuczenie. Z tego powodu należy uważać, aby nie upuścić na nie żadnego twardego przedmiotu oraz zabezpieczyć samą podkładkę na czas transportu.

Comments are closed.