Rodzaje telewizorów

Rynek telewizorów rozwija się dynamicznie, w związku z czym każdego roku mamy możliwość zapoznać się z jego nowymi produktami. W związku z tym faktem osoby, które lubią być na bieżąco z wszelkimi nowinkami technologicznymi powinny być czujne, ponieważ przez chwilę nieuwagi mogą je ominąć istotne informacje.

LED

rodzaje telewizorów

Obecnie na rynku występuje kilka typów telewizorów, które cieszą się sporym powodzeniem. Wśród nich, znajdują się telewizory z podświetleniem LED. Ich działanie polega na podświetleniach matrycy przy użyciu niewielkich diod LED, dzięki czemu wyświetlany obraz jest praktycznie nieskazitelny.

OLED

Kolejno możemy wyróżnić telewizory z podświetleniem OLED. Są to absolutnie jedyne telewizory, w których istnieje możliwość uzyskania absolutnej czerni. Dzieje się tak za sprawą gaśnięcia diod.

Full HD i 4K

Telewizory w rozdzielczości full HD i 4K są idealnie dopasowane do pola widzenia odbiorcy, dzięki czemu obraz w żadnym stopniu się nie zakrzywia i nie występują przełamania w wyświetlanym obrazie.

Zakrzywiony ekran

Telewizory o zakrzywionym ekranie cieszą się sporym powodzeniem przez wzgląd na ich designerski wygląd. Ponadto sprawiają wrażenie większych, niż ma to miejsce w przypadku prostych ekranów. Obraz widoczny w tego rodzaju telewizorach jest wyrazisty na całej szerokości telewizora. Jedynym mankamentem tego typu telewizorów jest konieczność odpowiedniego ustawienia się w trakcie jego oglądania, co stanowi spore utrudnienie przy większej ilości widzów.

Funkcja Smart

Telewizory z funkcją smart TV dają szerokie pole do popisu. Poza standardowymi kanałami, możliwe jest również oglądanie przy ich użyciu programów transmitowanych w Internecie. Dodatkowo istnieje możliwość połączenia się z komputerem i oglądania zdjęć oraz grania w różnorodne gry. Ten rodzaj telewizora pozwala na absolutną rezygnację z używania pilota. Możliwe jest sterowanie głosem lub różnego rodzaju gestami.

Za sprawą tak zróżnicowanej technologii zastosowanej w obecnie dostępnych telewizorach, nawet najbardziej wybredne gusta konsumentów zostaną zaspokojone – sprawdź tutaj, jak duży wybór oferuje Sferis.

Comments are closed.