Zalety pralek automatycznych

Pralki automatyczne to urządzenia, które dziś oferują użytkownikom dużo więcej możliwości niż tylko upranie ubrań.

Zalety pralek automatycznych

Wnętrze bębna pralki
Wnętrze bębna pralki

Te bardziej zaawansowane modele pralek, gwarantują możliwość wybrania np. szybkiego prania lub takiego, które imituje pranie ręczne czy też długiego pranie w wysokiej temperaturze. Co ciekawe, automatyczne modele bardzo często wyposażone są w niezwykle przydatną funkcję opóźnionego startu, która polega na tym, że pranie zostanie załączone i zakończone w momencie, kiedy np. wracamy z pracy lub zakupów. Należy mieć jednak na uwadze, że pralki automatyczne są dość sporych rozmiarów i wagi, a ich cena również przewyższa stare modele pralek wirnikowych. Jednakże w ostatecznym rozrachunku zakup takiej pralki jest o wiele bardziej ekonomiczny, zaś nowoczesne programy prania wpływają na oszczędności eksploatacyjne. Na szczęście oferta w sklepach takich jak eSklep PGE jest bardzo bogata i każdy znajdzie coś dla siebie.

Co jeszcze może mieć nowoczesna pralka?

Wśród wielu modeli pralek można znaleźć i takie, w których zastosowano niezwykle innowacyjny system z technologią UltraCare. Technologia ta polega na wstępnym mieszaniu detergentów i płynu zmiękczającego z wodą, aby uaktywnić ich działanie, zanim trafią do bębna. Taka technika gwarantuje równomierne rozprowadzenie środków na wszystkie włókna pranych tkanin, czego efektem jest czyste, świeże i miękkie pranie. Rozwiązania te stosowane, ponieważ
nierozpuszczone w wodzie detergenty znacząco zmniejszają skuteczność prania, zaś nierównomierne rozprowadzenie płynu zmiękczającego może sprawić, że tkaniny po praniu będą nieprzyjemne w dotyku.

Comments are closed.