Zalety posiadania laptopa

Systematycznie udział laptopów w rynku rośnie z roku na rok. Komputery stacjonarne odchodzą do lamusa, smartfony służą głównie do komunikacji, a zapowiedziana rewolucja tabletowa już minęła. Rynek zweryfikował nadmuchane kampanie reklamowe producentów i okazało się, że dobry laptop jest najbardziej uniwersalnym, niezawodnym i mobilnym pomocnikiem nowoczesnego człowieka. Duży wybór laptopów można zobaczyć klikając tutaj.

Mobilność

Główną zaletą laptopów i celem ich powstania była i jest mobilność.  W pierwszych latach istnienia ciężko było mówić o prawdziwej lekkości, jednak w porównaniu do ówcześnie popularnych monitorów kineskopowych nawet pięciokilogramowy laptop wydawał się lekki jak piórko. Dzisiaj nie ma problemu z nabyciem urządzeń ważących mniej niż kilogram, ale równie dobrze możemy kupić potwora ważącego 5 kilogramów o podzespołach mocniejszych, niż niemal dowolny istniejący komputer stacjonarny. Dla ludzi będących w ciągłym ruchu to gigantyczna zaleta, bo pozwala zabrać ze sobą całe biuro w niemal dowolne miejsce na świecie. Laptopy wyposaża się obecnie w wielordzeniowe procesory, dużą pamięć RAM i dedykowane karty graficzne, co zaspokaja potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników.

Mnogość przydatnych funkcji i możliwości

laptopy dell

Graficy, copywriterzy czy studenci nie wyobrażają sobie życia bez mobilnego centrum dowodzenia, które może służyć pracy, nauce i rozrywce. W dzisiejszych czasach laptopy mogą być urządzeniem do pisania, notowania, grania, surfowania po Internecie, słuchania muzyki, oglądania filmów czy grania w gry – zawsze, wszędzie i pod ręką. Nie zajmują dużo miejsca i są wygodne w transporcie, dlatego większość ludzi nawet nie rozważa zakupu komputera stacjonarnego. Nie oznacza to jednak, że laptopa nie zamienimy niemal w całości w komputer stacjonarny. Dzięki rozbudowanym stacjom dokującym możliwe jest rozbudowanie funkcjonalności o zewnętrzne głośniki, monitory, peryferia i niemal każdy inny komponent dostępny w komputerach klasy PC. Doskonale zrozumieli to użytkownicy, którzy po początkowym zachwycie tabletami obecnie niemal całkowicie porzucili je na rzecz laptopów, które nadają się nie tylko do konsumpcji treści, ale także do pracy i rozrywki na znacznie wyższym poziomie.

Comments are closed.