Gdzie kupować używane monitory?

Rynek produktów używanych istniał od zawsze i zawsze istnieć będzie. Nie inaczej ma się sprawa w przypadku części komputerowych i całego osprzętu około komputerowego. Nie oznacza to jednak, że jest to rynek prosty i intuicyjny. Części komputerowe są bardzo specyficznym fragmentem toru i dlatego przed zakupem określonych podzespołów warto jest poznać dobrze specyfikę tego rodzaju handlu.

Gdzie uważać na zakupy

Nowy monitor ze średniej półki potrafi kosztować znacznie powyżej tysiąca złotych. W przypadku posiadania przeciętnego jak na dzisiejsze standardy komputera, warty on będzie około dwóch tysięcy złotych. Jak zatem widać, monitor to około połowy ceny komputera, co jest kwotą dość sporą.
Nic zatem dziwnego, że chęć zmniejszenia tej kwoty jest bardzo silna. Nie zawsze jednak pokusa stania się właścicielem taniego, używanego monitora jest opłacalna, ponieważ bardzo łatwo można stać się ofiarą oszustwa.
Szczególnie uważać na to trzeba w przypadku różnego rodzaju aukcji internetowych, na których monitory używane (sprawdź modele) bardzo rzadko są opisane zgodnie z prawdą i często zakupić można monitor o wiele groszy niż w twierdziła początkowa treść ogłoszenia.

Gdzie kupować?

Teoretycznie najlepszym miejscem na zakup używanego monitora, ale także innych podzespołów komputerowych są wyprzedaże firmowe, na których działy IT wyprzedają swoje niepotrzebne już podzespoły. Na takich aukcjach można spotkać nie tylko monitory, ale również całe komputery i całkiem niezłej jakości laptopy.
Być może ceny będą nieco wyższe niż w przypadku osób prywatnych, jednak jakość i pewność towaru będzie stała znacznie wyżej.

Comments are closed.