Metronomy elektroniczne, czy klasyczne?

Wybierając metronom, niejeden muzyk zadał sobie pytanie, czy lepszy będzie metronom klasyczny, czy elektroniczny. Jedne i drugie mają swoje zalety, jak również jedne i drugie mają swoich zagorzałych zwolenników. Jedno jest pewne – metronom to jedno z podstawowych narzędzi dla każdego, nie tylko profesjonalnego muzyka i w pewnym momencie, jego zakup jest po prostu nieodzowny.

Tempo elektronicznie – metronom elektronicznyjaki metron elektroniczy

Metronomy elektroniczne podbiły rynek sprzętu muzycznego już lata temu. Za ich wyborem przemawia wiele rzeczy. Przede wszystkim łatwość użytkowania i możliwości jakie dają. Metronomy tego rodzaju zapewniają dużą swobodę użytkowania. Są to niewielkie urządzenia, które mogą być w czasie gry schowane do kieszeni, albo przypięte do paska. Zaletą metronomów elektronicznych, jest również możliwość bardzo precyzyjnego ustawienia tempa naliczania. Nie należy też zapominać o opcji korzystania z metronomu z użyciem słuchawek – co znacznie poprawia wygodę użytkowania. Zwłaszcza przy grze na instrumentach głośnych, albo w zespole, skorzystanie z tego rodzaju metronomu może okazać się zbawienne.

Klasyka i elegancja – metronom mechaniczny

Klasyczne metronomy mechaniczne to bardzo już stary wynalazek. Świetnie sprawdzają się do różnego rodzaju ćwiczeń i są praktycznie niezniszczalne. Dodatkowo tego rodzaju metronom po prostu świetnie wygląda i postawiony na pianinie stanowi atrakcyjną ozdobę.

Comments are closed.